انیشتین دوم
قالب وبلاگ

فناوری جدید ماکروسافت می تواند دست کاربران را به صفحه های هوشمند و لمسی تبدیل کند که با استفاده از آن بتوان فعالیت های مختلفی از جمله فعال ساختن سیستم پخش موسیقی را انجام داد . 

' اسکین پوت '  ( skin put ) فناوری شگفت انگیزی است که پوست بدن را به صفحه ی لمسی تبدیل می کند . این فناوری در واقع بازوبندی مجهز به به حسگر صوتی است است که می تواند الگو های صوتی ناشی از ضربه زدن به ساعد یا کف دست را دریافت کرده و به فعالیت های مختلف تبدیل کند . 

با کمک این فناوری ، نشانه های صوتی ویژه از بخش های مختلف دست یا ساعد را می توان به فعالیت های مانند  شماره گیری تلفن ، فعال ساختن سیستم پخش صوت یا بازی " تتریس " تبدیل کرد  . در عین حال اشاره هایی مانند وارد آوردن فشار یا ضربه زدن نیز می توانند به عنوان دستورهای ویژه برای فعالیت های خاص مورد استفاده قرار گیرند . این سیستم در واقع از دو فناوری - توانایی ردیابی فرکانس های مافوق پایین حاصل از ضربه زدن بر روی دست ، و یک پروژکتور pico که در برخی از تلفن های همراه نیز وجود دارد - تشکیل شده است . دانشمندان با استفاده از صداهای متفاوتی که پوست ، ماهیچه ها و اسکلت بدن انسان در هنگام ضربه زدن به نقاط مختلف دست ، بازو ، کف دست ، انگشت ها و شست دست ایجاد می کنند ، این سیستم را ابداع کرده اند .   

[ چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ] [ 16:24 ] [ انیشتین سمپاد ] [ نظریه بده (15) ]

لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 42694